Zpravodajství

Na Slovensku vystěhovali kontroverzního faráře

Východoslovenskou obec Budkovce rozhádal místní farář. Toho arcibiskup už před dvěma roky přeložil na jinou faru, no on odmítl poslechnout, a tak ho ještě v červenci suspendovali. I potom ale neustále odmítal opustit faru a uvolnit ji nástupci. Ve středu to celé vyvrcholilo.

Část věřících je schopná bít se za svého faráře, jiní ho doslova nenávidí. Jednou farář zaútočil na novináře. Ten se ho totiž zeptal, proč pokojně slouží proticírkevní mše, když ho sám arcibiskup suspendoval.

A nejenom to. Zabarikádoval se na faře tak, že nový kněz musel po měsíc bydlet v pronájmu. Arcibiskupský úřad si museli na vystěhování faráře pozvat bezpečnostní službu a policii.

Příznivci faráře ale bránili. Suspendovaný farář ale před novináři utekl oknem. Vesničané poukazují na jeho nízký věk. Snad Bůh opět sjednotí rozhádanou slovenskou ves.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a zbytek je z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz