Zpravodajství

Kauza královédvorského místostarosty pokračuje

Kauza královédvorského místostarosty pokračuje

Rozruch okolo místostarosty Dvora Králové Petra Mrázka pokračuje. Podle svědků na začátku roku řídil opilý a naboural do plotu. Bezprostředně po nehodě navíc místním lidem vyhrožoval.

Zdroj: TV Nova

"Slovně mě napadal za to, co jsem řekl kriminalistům, že jsem ho viděl. Že si to se mnou vyřídí, že mě dá k soudu, a kdyby tu nestál ten policista, tak po mně skočil," říká svědek Rudolf Kocáb. 

Tento muž byl první, který bezprostředně po nehodě místostarostu Mrázka viděl, jak údajně vylézá z auta jako řidič. K nehodě pak přišel i další svědek. I tomu měl podle pana Kocába Mrázek vyhrožovat.

Vyhrožoval mu údajně kvůli tomu, že když ve Dvoře provádí zemní práce, tak se mu zaručí, že nedostane žádnou zakázku.

"Já jsem nikomu nevyhrožoval, to je naprostá lež. S jediným svědkem jsem nemluvil a docela bych přivítal, kdyby mi to přišel říct do očí," říká k celé události místostarosta Petr Mrázek.

Opozice na radnici žádá Mrázkovo odstoupení. Starosta zatím nechce nic řešit, dokud se jeho zástupci vina neprokáže. "Pro mě platí presumpce neviny, tak bychom to měli všichni ctít," uzavírá případ Mrázek.

Pan Kocáb ale stále tvrdí, že za volantem byl opilý místostarosta.

Mluvčí policie Trutnov Radek Schovánek k celému případu sdělil: "Ze strany policie není kauza uzavřená a není rozhodnutá." Místostarosta Mrázek stále tvrdí, že řídila jeho manželka. Policie by měla mít jasno do několika týdnů.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz