Zpravodajství

Podezřelý kufr skrýval prášek, dráty a rozbušky

Podezřelý kufr skrýval prášek, dráty a rozbušky

Policie ve čtvrtek na několik hodin uzavřela obecní úřad v Husinci na Praze-východ. Důvodem byl malý kufřík.

Zdroj: TV Nova

O čistotu obce Husinec a její okolí se tady zvláště dbá, a tak na korbě auta skončí kdejaké harampádí a odpadky. Zavřená skládka a částečně i zvědavost úklidové čety způsobila, že smetí a kufřík přivezli zaměstnanci až na dvůr obecního úřadu.

"Protože zaměstnanci nevěděli, co je v kufru uloženo, a zřejmě to asi nechtěli hned vyhodit na skládku, tak to naložili na multikáru a přivezli to jako smetí," říká místostarosta Jiří Kunt.

Zaměstnanci kufřík otevřeli a nestačili se divit. V kufříku byl černý prášek, dráty a rozbušky. "Až když ho otevřeli, tak se ukázalo, že je to podezřelé, no a výsledek vidíte, že nám zavřeli obecní úřad," dodává Kunt. Celá věc se okamžitě oznámila policii.

Místní policisté přivolali na pomoc pyrotechniky, kteří zjistili, že se jedná o volně dostupný černý střelný prach používaný nejčastěji k výrobě zábavné pyrotechniky. Kdo a proč kufřík u skály na břehu Vltavy nedaleko obce odložil, už policie zřejmě nezjistí.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Národního ptáka si letos nezvolíme. Anketa se odkládá na příští rok

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odkládá anketu o národního ptáka na rok 2023. V pondělí to potvrdila mluvčí úřadu Dominika Pospíšilová. Podle ní má ministerstvo pro tento rok řadu velmi naléhavých priorit, ať už legislativních, nebo dotačních, k rychlé pomoci proti energetické chudobě a k úspěšnému zvládnutí českého předsednictví EU. Proto se osvětová kampaň podle dohody s Českým svazem ochránců přírody uskuteční v roce 2023. Česko tak minimálně do příštího roku zůstane jednou z mála evropských zemí, které nemají svého národního ptáka. S výběrem by kromě České společnosti ornitologické měla pomoci hlavně veřejnost.

Píše se na Deník.cz