Zpravodajství

Koňský domov důchodců se začne stavět znovu

Koňský domov důchodců se začne stavět znovu
Zdroj: TV Nova

Stáj pro přestárlé a týrané koně v Křižanech na Liberecku, která před třemi týdny lehla popelem a kde při požáru zahynulo šest koní, bude znovu postavena. A tím, kdo o tom rozhodl, jste byli především vy. Obrovská vlna solidarity přinesla ke dnešnímu dni přes dva miliony korun. A právě díky tomu se může postavit nová stáj. Projekt je hotov a se stavbou se začne možná už do měsíce.

Zdroj: TV Nova

Obrázky, na kterých hoří stáj se čtyřiceti koňmi nenechaly chladným snad vůbec nikoho. Šest koní zemřelo přímo v plamenech. Další umírá o den později. Z koňského domova důchodců zbylo jen spáleniště. Tragédie vyvolala obrovský soucit mnoha lidí. Reakce je téměř okamžitá.

Někteří přijížděli dobrovolně pomáhat, jiní posílají chovatelce peníze. Dohromady už na účet dobrovolné sbírky přišlo přes dva miliony korun. Pokud půjde všechno dobře, mohla by nová stáj vyrůst přibližně do čtyř měsíců. Projekt je už téměř hotový.

Nebude to dřevostavba, ale zděná stavba. Pokud úřady stavbu povolí, začne se stavět hned v dubnu. Stavba bude mít zabudovány také samohasicí systémy, aby se podobná tragédie nemohla opakovat.

Koně jsou zatím v improvizovaném přístřešku. A jsou o poznání veselejší. A i když vybrané peníze pokryjí jenom hrubou stavbu stáje, už teď je jisté, že solidarita stovek lidí zachránila zvířata, která si toho i beztak v životě vytrpěla dost. Stáj totiž sloužila jako azyl pro týrané, vyhublé, slepé a přestárlé koně, mnohdy vykoupené z jatek.

Zdroj: TV Nova

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz