Zpravodajství

Když svatba, tak ekologická

Stále více Američanů bere vážně ochranu životního prostředí a úsilí o jeho zlepšení. A dává to najevo rozmanitými způsoby. V poslední době i tzv. ekologickými svatbami. Červenou barvu, která je odedávna symbolem pravé lásky, mění za zeleň typickou pro milovníky neposkvrněné přírody.

Na druhé straně oceánu stále přibývá párů, jež před oltář nevedou pouze vzájemné city, ale prý také společná snaha pečovat o okolní prostředí. Jejich tužbám vycházejí vstříc i specializované svatební časopisy a firmy, jež se starají o hladký průběh slavnostního dne.

Se svou troškou do mlýna přispěchal například časopis Brides, určený především nevěstám. Uvádí přesný návod, jak zorganizovat "zelenou svatbu" bez jediné chybičky v různých podobách. Ze zájmu o tento druh svatebních obřadů těží také specializované internetové květinářství, které nabízí výhradně ekologicky vypěstované květiny. Na své si přijdou i cateringové firmy, dodávající občerstvení v témže duchu. Není nutné zdůrazňovat, že jak ekologicky pěstované květiny, tak vyráběné potraviny vyjdou při nákupu podstatně dráž než ty běžné. Novomanžele tedy může hřát nejen dobrý pocit z přírodě prospěšného činu, ale také z opravdu luxusního zážitku.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz