Zpravodajství

Na mýtné brány útočí zloději nafty

Na mýtné brány útočí zloději nafty

V České republice se objevil nový fenomén. Zloději kradou naftu z agregátů u mýtných bran. Policisté od začátku roku vyšetřovali už několik takových krádeží. Ta poslední se stala v noci na dnešek u Mnichova Hradiště. Tentokrát skončila navíc ekologickou havárií.

Zdroj: TV Nova

Výsledek řádění zloděje, nebo možná zlodějů na rychlostní komunikaci z Prahy do Liberce je uražený zámek a zcizená nafta z agregátu na pohon mýtných bran. Podle hasičů zasahujících na místě ukradl jde přibližně o 800 litrů nafty.

Zloděj odtud musel asi nečekaně narychlo ujet. Na místě jeden sud s naftou totiž zanechal. Ten se ale převrhl a ropná látka začala unikat do nedalekého potoka. Krádež tedy skončila ekologickou havárií.

Hasiči nejprve dvacetimetrový úsek potoka zasypali sorbentem. Potom museli zeminu odbagrovat. Zloděj byl tentokrát asi nějaký amatér. Když z místa utíkal, ztratil čepici, zapomněl na místě část vozíku, jeden sud s ukradenou naftou a čitelné stopy v bahně.

Toto ale nebyla od začátku roku první krádež nafty z agregátů u mýtných bran. Podobné krádeže se začínají množit jako houby po dešti. Jen na mladoboleslavsku už se jedná o třetí případ. Před několika týdny zase policisté řešili dvě krádeže na dálnici z Prahy do Brna.

Zloděj u Mnichova Hradiště způsobil škodu jen na agregátu a naftě asi za 40 tisíc korun. Další tisíce bude stát odstraňování ekologické havárie. Za trestný čin krádeže může zloděj skončit až na dva roky za mřížemi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz