Zpravodajství

Východoslovenské Budkovce rozhádal místní farář

V obci Budkovce to vře. Před dvěma lety místního faráře arcibiskup přeložil na jinou faru. On ale odmítl poslechnout, a tak ho ještě suspendovali. Přesto faru neopustil a odmítl ji uvolnit svému nástupci. Teď situace gradovala. Na základě exekučního příkazu se policie rozhodla kněze násilím vystěhovat. A část vesnice tleskala, část faráře bránila.

Odvolaný farář dokonce zaútočil na redaktora, když se ho zeptal, proč dál slouží mši v případě, že ho sám arcibiskup odvolal.

A co víc. Zabarikádoval se na faře tak, že nový kněz musel několik měsíců bydlet v pronájmu. Arcibiskupský úřad a exekutor si včera na pomoc zavolali dokonce bezpečnostní službu a policii.

Po vyražení dveří ještě faráře bránili jeho zastánci. Dokonce se kvůli němu téměř fyzicky napadla vnučka s babičkou.

Pořídit rozhovor s neposlušným knězem se ale médiím ani nikomu z církve nepodařilo. Suspendovaný farář, který neuspěl ani u soudu ani ve Vatikánu, totiž utekl pryč oknem.

Nový farář to teď nebude vůbec mít lehké. Jeho odpůrci ho totiž považují za puberťáka. "Vyslali mě sem a budu dělat svoji práci," říká nový farář. Věří, že rozhádaní obyvatelé vesnice časem uzavřou mír.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz