Zpravodajství

Transparency International žádá Čunkovu hlavu

Transparency International žádá Čunkovu hlavu
Zdroj: TV Nova

Podle organizace Transparency International, která hlídá v naší zemi míru korupce, už vicepremiér Jiří Čunek nemá ve vládě co pohledávat. Dodnes prý totiž nepředložil tak pádné důkazy, které by ho očistily od obvinění policie. Ta ho stíhá za to, že měl před pěti lety převzít téměř půlmilionový úplatek.

Transparency International je toho názoru, že by pan vicepremiér měl odstoupit. Prý se tak mělo stát už před 11 dny, kdy státní zástupce na Čunkovu stížnost proti stíhání odpověděl, že Čunek bude stíhán i nadále. 

"Já to nebudu komentovat, je to jejich názor. Já myslím, že ten vývoj má dobrý směr," říká Čunek. 

Čunkovým trumfem je to, že v kritický den, kdy podle obvinění přebíral na vsetínské radnici úplatek,  tam prý vůbec nebyl. Jeho bývalá sekretářka Marcela Urbanová ale pro jeden server uvedla toto: "U policejního výslechu se porovnávaly diáře pana Čunka s mým. Z diářů vyplývá, že pan Čunek část toho dne na radnici byl."

Transparency international považuje kauzu Čunek za velmi podivnou. Hlavně od chvíle, kdy se na scéně objevil kontroverzní podnikatel  Roman Vaškůj, který se dle policie měl pokusit úplatkem zkompromitovat korunní svědkyni.

Jestliže je z ODS vyhrožováno reorganizací tohoto policejního útvaru tak to je skandální.

Zeleným už trpělivost došla. Proto do 14 dnů vyzvou premiéra Mirka Topolánka a všechny vládní strany, aby zasedli ke společnému stolu a kauzu Čunek jednou pro vždy vyřešili.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz