Zpravodajství

"Geniální podvodník" uvázl v policejní síti

"Geniální podvodník" uvázl v policejní síti
Zdroj: TV Nova

Pražská policie navrhuje obžalovat českého účetního radu Josefa Šofra. Teprve 27letý muž, kterému se přezdívá geniální podvodník, má mít na svědomí podvody v celé republice za miliony korun. Šofr už kvůli tomu čelí obžalobám v Liberci a České Lípě. Jenže dokud mu soud vinu neprokáže, může na dál klidně podnikat. Některé firmy už proto začaly před jeho praktikami varovat na internetu.

Josef Šofr. Na první pohled seriózně vyhlížející člověk, který založil hned několik společností na vzdělávání účetních a auditorů. Jenže jeho firmy jsou podle policie spíš pastí, do které se mají chytit dodavatelé zboží a služeb. Na Šofra byl v březnu podán návrh na obžalobu kvůli zpronevěře a podvodu.

Jen v Praze má jít o tři miliony korun. Jedním ze zatím posledních poškozených je podnikatel Tomáš Jindra - Šofr od něj odebral šest počítačů s příslušenstvím.

Scénář je většinou stejný. Šofr prý ve většině faktur najde chybu, a proto je odmítne zaplatit. Před půl rokem se nám podařilo s Josefem Šofrem natočit rozhovor. K obviněním se ale bez právníka vyjadřovat nechtěl.

Někteří podnikatelé už před praktikami Josefa Šofra varují na internetu. Do doby, než bude pravomocně odsouzen, totiž může český účetní rada podnikat dál.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz