Zpravodajství

V Janských Lázních se stěhuje sjezdovka

V Janských Lázních se stěhuje sjezdovka
Zdroj: TV Nova

V Krkonoších se stěhuje sjezdovka. Aby si vlekaři v Janských Lázních prodloužili lyžařskou sezónu, rozhodli se přehrnout všechen zbývající sníh ze sjezdovek, které už jsou mimo provoz, na jednu jedinou hlavní sjezdovku. Získají tak prý alespoň dalších 14 dnů lyžování. V takovém rozsahu to prý u nás ještě nikdo neprovedl.

V neděli se ještě lyžovalo, dnes už je ale na sjezdovce víc hlíny a trávy než sněhu. Jeho zbytky ale v Janských Lázních přeci jenom využijí - rozhodli se je přehrnout tam, kde se lyžovat ještě dá.

O něco podobného se na našich horách zatím nikdo nikdy nepokusil. Po pravdě řečeno, stěhovat celou sjezdovku nebylo předchozí roky ani potřeba.

Takových radlic budou potřeba tak 3-4 tisícovky. Rolbaři totiž musí shrnout přes 30000 kubíků sněhu, tedy asi 3 000 plně naložených tatrovek.

Jenže přes den se tady stále lyžuje, a tak rolby zatím sníh jen kupí a rozhrnou ho teprve večer.

Po třídenní práci rolbařů by měla být celá sjezdovka až do Janských Lázní vysněžena podobně jako vršek Černé hory.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz