Zpravodajství

Paroubek chce ochranku, někdo mu vyhrožuje smrtí

Paroubek chce ochranku, někdo mu vyhrožuje smrtí
Zdroj: TV Nova

Předseda ČSSD Jiří Paroubek se cítí být v ohrožení života. Naše televize zjistila, že Paroubek dostává výhrůžné emaily. Pisatel mu vyhrožuje smrtí. Ministr vnitra Ivan Langer nevylučuje, že šéfovi největší opoziční strany přidělí policejní ochranku.

"Paroubku, ty to brzo koupíš ani nebudeš vědět od koho. Já byl i na maturiťáku tvýho kluka," i takové jsou výhrůžky anonyma. Toto je jeden z výhružných emailů, které šéf ČSSD Jiří Paroubek v posledních dnech dostal. Policie podle Proubka dokonce autora výhrůžek vypátrala, ale nijak proti němu nezakročila.

Případem se zabývá pražská policie. Její šéf podle policejní mluvčí dnes o kauze zakázal podávat informace.

Policejní prezident říká, že výhrůžkami Paroubkovi se v minulosti policie zabývala opakovaně. Nyní chce prověřit, jak důsledně.

Jiří Paroubek nemá jako řadový poslanec nárok na policejní ochranku. Ve výjimečném případě mu ji může přidělit ministr vnitra.

Ministr vnitra v minulých měsících přidělil ochranku například poslanci Melčákovi. Ten se bál, že ho někdo chce zaměřit pomocí mobilního telefonu a zlikvidovat. Bylo to poté, co vystoupil z poslaneckého klubu ČSSD. Paroubek ho tehdy považoval za paranoika.

Paroubek měl ochranku do konce roku, Langer mu ji ještě o měsíc prodloužil, nyní ho hlídá soukromá bezpečnostní služba.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz