Zpravodajství

Jehly v metru straší nejenom cestující

Jehly v metru straší nejenom cestující
Zdroj: TV Nova

Mnoho lidí znervózní, když slyší, že někdo úmyslně nastražil na veřejném místě použité injekční stříkačky. Často jde o poplašné zprávy, které mají vyvolat v lidech strach. Jenže tentokrát se měl takový případ stát v pražském metru. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes. Kvůli zapíchnutým stříkačkám v madle eskalátoru teď vzniknul spor mezi Dopravním podnikem a firmou, která stříkačky objevila.

Podle firmy, která dodává eskalátory do metra, byly dvě použité injekční stříkačky zapíchnuté v gumovém madle na jednom z eskalátorů ve stanici Muzeum.

Dnes už se ale firma k jehlám, o které se mohl poranit někdo z cestujících, odmítá vyjadřovat. Na varování, které vydala, ale trvá. Dopravní podnik má jinou verzi.

Jestli byla jehla, nebo jehly infikované, už dnes nikdo nezjistí, protože skončily v koši. Poplašné zprávy o nastražených stříkačkách v dopravních prostředcích nebo kinech se na internetu objevují už několik let stále dokola. Pravdou ale zůstává, že narkomani jehly pohazují, kde se dá.

Když se někdo o použitou jehlu píchne, měl by navštívit lékaře. Čeká ho očkování a až půlroční sledování.

Podle hygieniků hrozí lidem daleko větší nebezpečí než v metru například na dětských hřištích nebo v parcích.

A čím bude tepleji, tím se riziko zvyšuje. V letních měsících se podle statistik o použité jehly poraní i deset lidí měsíčně.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz