Zpravodajství

Čunek půjde na policii do týdne, přesné datum obhájce tají

Čunek půjde na policii do týdne, přesné datum obhájce tají

Policie vyslechne vicepremiéra Jiřího Čunka, který čelí podezření z korupce, do týdne. Přesný termín ale neřekne. Po domluvě s vyšetřovateli to dnes sdělil Čunkův advokát Eduard Bruna. Místopředseda vlády podle svého právního zástupce chce, aby se k němu přistupovalo jako ke každému jinému obviněnému. Proto nechce, aby ho na cestě k výslechu rušila média.

Původně byl výslech naplánován na dnešek, o jeho přípravě ale v předstihu přinesl informace deník Právo. Podle Brunova vysvětlení by se Čunek kvůli zájmu médií nemohl na výslechu soustředit. "Nemá co skrývat," konstatoval.

Na schůzku s premiérem Mirkem Topolánkem (ODS) a vicepremiérem Martinem Bursíkem (SZ), se kterou Čunkovi političtí partneři počítají příští týden, podle Bruny vicepremiér určitě donese informace, které vyplynou z jeho výslechu.

Opozice, tedy ČSSD a KSČM, soudí, že Čunkovo setrvávání v úřadu je neúnosné a republiku poškozuje. Šéf lidovců opakovaně veškerá obvinění z přijetí půlmilionového úplatku odmítl. Koaliční partneři zatím místopředsedu vlády a šéfa lidovců hájili, dnes nicméně naznačili, že Čunek zřejmě bude muset z nejvyšší politiky odejít.

Topolánek se domnívá, že šéfa lidovců k odchodu z kabinetu přiměje sílící veřejný tlak. Bursík označil za politickou chybu, že Čunek odložil výslech na policii. Soudí, že pokud sám předseda KDU-ČSL nevyvodí do 14 dnů z kauzy odpovědnost, měla by se na společném řešení domluvit vládní koalice.

Policie Čunka podezřívá z toho, že před pěti lety jako vsetínský starosta dostal zhruba půlmilionový úplatek od realitní společnosti H&B Real za prodej většinového podílu města ve společnosti Vsetínské byty.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz