Zpravodajství

Týraná dvojčátka jsou v kritickém stavu

Týraná dvojčátka jsou v kritickém stavu
Zdroj: TV Nova

Stovky dětí ročně u nás týrají jejich rodiče nebo příbuzní, několik desítek dětí každý rok na následky týrání umírá. Do alarmující statistiky se zřejmě zapíše i případ, kterým se právě zabývá plzeňská policie. V kritickém stavu leží v nemocnici tříměsíční dvojčátka, úřady v noci rodině odebraly i jejich tříletou sestru.

Tříměsíční dvojčata přišla ke svým úrazům zřejmě v tomto domě. Koperníkovu ulici v Plzni v noci obsadila policie. Muži zákona mají před rozzlobenou rodinou chránit soudkyni a sociální pracovnici, které si přišly pro tříletou Sandru.

"Je to víceméně preventivní opatření, které vlastně má ochránit to dítě, byly tady daný důvodný obavy," uvedla soudkyně. 

Policie zabavuje i dvě postýlky. V nich měla spát tříměsíční nemluvňata, která teď bojují o život. Podle rodiny si prý ale zranění způsobila sama.

Jedno z děvčátek má dokonce prasklou lebeční kost, nemocnice ale ani nechce říct, zda mají šanci přežít a jestli nebudou mít trvalé následky.

Sandra je od večera v dětském domově, na těle má jizvy po popáleninách a zřejmě o ní nikdo moc nepečoval.

Každý rok týrají rodiče stovky dětí. Desítky dětí odeberou úřady a umístí je do bezpečí. Podle statistik je ročně utýráno k smrti padesát dětí

O mnoha případech týrání se ale úřady ani policie nedozví. Problémem také je, že často bývá obtížné pachatelům týrání dokázat. Pokud se to podaří, mohou prožít dlouhé roky za mřížemi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz