Zpravodajství

V Jihlavě bude největší maturitní tablo v Česku

V Jihlavě bude největší maturitní tablo v Česku
Zdroj: TV Nova

Blíží se maturity a studenti čtvrtých ročníků snad ze všech středních škol začínají vystavovat své fotky na tablech. Zřejmě největší tablo v republice je od dnešního dne vystaveno v Jihlavě. A to přímo na zdi školy. Od ranních hodin se studenti chystali na vyvěšení a v podvečer vše vypuklo.

Nápad, jak vyrobit a vystavit co nejhezčí tablo, se zrodil už na podzim. Přípravy na instalaci probíhaly už od dnešního rána. Vyrobit  unikátní dvacetimetrové tablo trvalo téměř sto hodin.

Před vystavením musely být vyřízeny veškeré formality a povolení. Tablo bude viset těsně pod střechou školy, a tak ho nahoru museli vytáhnout horolezci. "Musíme se dostat na střechu a potom slaňovat pomocí horolezecké techniky," popisují nezvyklou akci. Dodávají, že se budou spouštět přes okap.

Studenti se svým dvacet metrů dlouhým a tři metry širokým výtvorem usilovali o zápis do české knihy rekordů. Tablo proto před vystavením muselo být oficiálně přeměřeno. "Je to český rekord a je to 20m a ještě 15 centimetrů navíc," uznal oficiálně rekord Miroslav Marek z agentury evidující rekordní díla.

V šetnáct hodin se tablo dalo do pohybu vzhůru. Bez problemů a za přihlížení několika stovek lidí bylo umístěno na školu. Největší tablo v republice bude zkrášlovat jihlavské gymnázium až do prvního června.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz