Zpravodajství

Vydírání režiséra: Policie obvinila dva muže

Dvojici mužů, kteří vydírali ředitelku filmové společnosti, už obvinil Útvar odhalování korupce a finanční kriminality v Praze. Oba se měli dopustit vydírání a protiprávního zásahu do chráněných autorských práv. Oběma můžum hrozí až osm let vězení. Informovala o tom mluvčí útvaru Alena Vokráčková.

Policisté útvaru odhalování korupce a finanční kriminality dne v úterý 6. 3. 2007 zadrželi v Praze devětapadesátiletého muže z Prahy a následně proti němu vrchní komisař zahájil trestní stíhání pro trestný čin vydírání spáchaného ve formě spolupachatelství.

"Trestné činnosti se měl obviněný dopustit tím, že pod pohrůžkou způsobení těžké újmy požadoval po generální ředitelce filmové společnosti částku ve výši půl milionu korun českých, jinak že uvede do distribuce nový film společnosti ještě před jeho premiérou," uvedla pro server nova.cz mluvčí útvaru Alena Vokráčková.

V současné době probíhá vyšetřování na útvaru. Jak dlouho potrvá, je předběžné sdělovat. Zákonná lhůta je tři měsíce, dodala. Nechtěla však uvést, zda u obviněných policie zadržela například kopie filmů na audiovizuálních nosičích.

V souvislosti s tímto bylo v úterý zahájeno trestní stíhání také proti devětačtyřicetiletému muži z Prahy pro dva trestné činy - vydírání spáchaného ve formě spolupachatelství a trestný čin porušování autorského práva. Navíc měl obviněný neoprávněně zasáhnout do zákonem chráněných práv k autorskému dílu.

V případě prokázání viny jim soud může za uvedené jednání uložit až osmiletý trest odnětí svobody.

Trestného činu porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi by se případně dopustili i všichni ti, kteří by uvedený film dále rozšiřovali.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz