Zpravodajství

Extremisté chystají v Blansku demonstraci

Extremisté chystají v Blansku demonstraci
Zdroj: TV Nova

Skupina Národní čest chystá na sobotu 17. března demonstraci v Blansku. Podle organizátorů je důvodem akce upozornit na místní kriminalitu, na které se údajně velkou měrou podílejí návštěvníci z Mongolska. Starostka města Blansko Jaroslava Králová serveru nova.cz potvrdila nahlášení demonstrace. Policie je ve střehu.

„Oznámení o konání shromáždění je podáno oficiálně, tak jak to vyžaduje zákon. V oficiálním textu oznámení, které mám na úřadě k dispozici, je uvedena demonstrace proti kriminalitě a drogám," řekla serveru nova.cz Králová. Dodala, že celá akce by měla být od 14.00 hodin do 15.00 hodin a předpokládá se přibližně sto účastníků.

Králová však odmítla tvrzení skupiny Národní čest o kriminalitě mongolských občanů. „Nijak mimořádně se na ní nepodílejí," řekla Králová. Podle ní jsou tito občané ve městě především kvůli práci a možným výdělkům.

Vedle starostky je ve střehu také místní policie. „Policie plánuje na demonstraci svá vlastní opatření. V tuto chvíli ale nemohu sdělit žádné bližší informace," řekl mluvčí blanenské policie Miroslav Kovařík.

Manifest organizace Národní čest je podle informací na internetových stránkách skupiny „sdružení mladých odhodlaných Čechů, kteří cítí oprávněnou hrdost na svou vlast."

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz