Zpravodajství

Noční požár sklepa: tři zranění, 13 lidí evakuováno

Rozsáhlý požár vypukl v noci na dnešek v jednom z domů v Havířově-Šumbarku v ulici Šenovská. Při požáru byly zraněni 3 lidé, dalších 13 museli hasiči kvůli nadýchání se zplodin kouře evakuovat. Příčina vzniku požáru není zatím známa, škoda je odhadována na 50 tisíc korun. Server nova.cz o tom informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

„Požár nahlásila na operační středisko hasičů obyvatelka domu o půl jedenácté v noci. Na místo ihned vyjely tři jednotky požární ochrany - profesionální hasiči ze stanic v Havířově a Karviné a dobrovolní hasiči Havířov-město," řekl Kůdela. Dodal, že se jednalo o požár dvou sklepních kójí s uskladněnými a odloženými věcmi uživatelů domu.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu během půlhodiny. Zcela požár uhasili až půl hodiny po půlnoci. Museli totiž rozebírat dřevěné konstrukce a prolévat zasažená místa vodou.

Z domu záchranáři evakuovali kvůli silnému zakouření celkem 13 lidí, kteří se po odvětrání přilehlých chodeb přetlakovou ventilací mohli zase vrátit domů.

„Rychlé záchranné službě předali hasiči dvě ženy (ročník 1924 a 1936) a muže (ročník 1943) se zdravotními problémy po nadýchání kouře," řekl Kůdela.

Hasiči včera zasahovali ještě u dalšího požáru ve Staré Vsi na Bruntálsku. V místní části Žďárský Potok vypukl požár dřevěné rekreační chatky o základně zhruba 7 x 5 metrů. Škoda je odhadována na 50 tisíc korun.

Na operační středisko hasičů byl nahlášen ve středu 14.3. před půl devátou večer. Na místo vyjely čtyři jednotky požární ochrany - profesionální hasiči ze stanice v Rýmařově a dobrovolní hasiči ze Staré Vsi, Rýmařova a Horního Města.

Po příjezdu na místo už oheň zachvátil celý dřevěný objekt se sedlovou střechou, jehož majitelem je fyzická osoba. Lokalizovat požár se podařilo během necelé čtvrt hodiny, uhasit zhruba během další půlhodiny.

Příčinu vzniku požáru zkoumají dnes na místě vyšetřovatelé hasičů a policisté.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz