Zpravodajství

Noční požár sklepa: tři zranění, 13 lidí evakuováno

Rozsáhlý požár vypukl v noci na dnešek v jednom z domů v Havířově-Šumbarku v ulici Šenovská. Při požáru byly zraněni 3 lidé, dalších 13 museli hasiči kvůli nadýchání se zplodin kouře evakuovat. Příčina vzniku požáru není zatím známa, škoda je odhadována na 50 tisíc korun. Server nova.cz o tom informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

„Požár nahlásila na operační středisko hasičů obyvatelka domu o půl jedenácté v noci. Na místo ihned vyjely tři jednotky požární ochrany - profesionální hasiči ze stanic v Havířově a Karviné a dobrovolní hasiči Havířov-město," řekl Kůdela. Dodal, že se jednalo o požár dvou sklepních kójí s uskladněnými a odloženými věcmi uživatelů domu.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu během půlhodiny. Zcela požár uhasili až půl hodiny po půlnoci. Museli totiž rozebírat dřevěné konstrukce a prolévat zasažená místa vodou.

Z domu záchranáři evakuovali kvůli silnému zakouření celkem 13 lidí, kteří se po odvětrání přilehlých chodeb přetlakovou ventilací mohli zase vrátit domů.

„Rychlé záchranné službě předali hasiči dvě ženy (ročník 1924 a 1936) a muže (ročník 1943) se zdravotními problémy po nadýchání kouře," řekl Kůdela.

Hasiči včera zasahovali ještě u dalšího požáru ve Staré Vsi na Bruntálsku. V místní části Žďárský Potok vypukl požár dřevěné rekreační chatky o základně zhruba 7 x 5 metrů. Škoda je odhadována na 50 tisíc korun.

Na operační středisko hasičů byl nahlášen ve středu 14.3. před půl devátou večer. Na místo vyjely čtyři jednotky požární ochrany - profesionální hasiči ze stanice v Rýmařově a dobrovolní hasiči ze Staré Vsi, Rýmařova a Horního Města.

Po příjezdu na místo už oheň zachvátil celý dřevěný objekt se sedlovou střechou, jehož majitelem je fyzická osoba. Lokalizovat požár se podařilo během necelé čtvrt hodiny, uhasit zhruba během další půlhodiny.

Příčinu vzniku požáru zkoumají dnes na místě vyšetřovatelé hasičů a policisté.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz