Zpravodajství

Olga Menzelová: Herečka ze mne nebude!

Olga Menzelová: Herečka ze mne nebude!
Zdroj: Korzo

Kdo zná režiséra Jiřího Menzela déle, ví, jakou změnu s ním udělala jeho mladá manželka Olga Menzelová Kelymanová. Jsou spolu téměř nerozlučný pár a finanční částka, kterou Olga sehnala jako produkční na jeho poslední film Obsluhoval jsem anglického krále, potvrzuje, že zdaleka není jen režisérovou půvabnou okrasou.

I když by měla Olga všechny předpoklady pro to stát se herečkou, je mladá, krásná a má za manžela režiséra, tenhle obor ji prý vůbec neláká. "Já a stát se herečkou? Proboha, to ne. To není moje přání. Já raději stojím na té druhé straně barikády. A nechtěla bych si zahrát ani v manželově filmu. Myslím, že to by bylo ještě horší než u jiného režiséra. Před Jirkou bych se styděla, i když jsme manželé," vysvětluje Olga.

Českým filmům přišla na chuť
Olga Menzelová pochází z Písku a po sportovním gymnáziu vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. S Jiřím Menzelem se setkala jako novinářka, když s ním šla dělat rozhovor. A byla to láska. Olga dokonce tvrdí, že její vůbec první. Zasvětila jí soukromý život i kariéru.

"Nemám v úmyslu se vrátit ani ke klasické novinařině, kterou jsem vystudovala. Jsem teď trochu jinde. Věnuji se produkci, organizuji výstavy a pracuji na spoustě projektech. A to mě baví," říká sympatická blondýna, která na DAMU produkci i studuje.

Ačkoli má Olga práce až nad hlavu, stíhá podporovat i svého manžela. Jezdí spolu po filmových festivalech. Naposled se objevili na německém Berlinale, kam přijeli představit film Obsluhoval jsem anglického krále. Olga Menzelová tam na červeném koberci prokázala duchapřítomnost, když ve večerní róbě s úsměvem poklekla, aby slavnému manželovi zavázala tkaničku u bot.

"Na festivaly jezdíme poměrně často, zvlášť když je to spojeno s Jiřího filmovou přehlídkou, nebo je tam nějaký jeho film v soutěži. České filmy mám moc ráda, jakmile je to možné, tak se na ně jdu podívat. Vynikající režiséři jsou třeba Honza Hřebejk a Alice Nelis. Jejich filmy si nikdy nenechám ujít," říká Olga Menzelová, která přiznává, že do té doby, než se před osmi lety potkala s Jiřím Menzelem, jí divadlo, film a kultura příliš mnoho neříkaly.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz