Zpravodajství

Svěrák sestřelil Menzela, novácké filmy bezkonkurenčně vedou

Svěrák sestřelil Menzela, novácké filmy bezkonkurenčně vedou
Zdroj: TV Nova

Kina uplynulý víkend válcovaly tři filmy, jejichž první televizní uvedení zhlédnou diváci TV Nova. Navíc dvě silné režisérské osobnosti se trumfují v rekordech. Když vstupoval do kin Menzelův Anglický král, jeho rekordních 103 tisíc návštěvníků za první víkend se zdálo nepřemožitelých. Ale Svěráci "Krále" hravě sestřelili.

Oficiální výsledky návštěvnosti českých kin potvrdily, že TV Nova participuje na kvalitních filmových projektech. Třetím nejnavštěvovanejším filmem uplynulého víkendu byla muzikálová Kvaska z pera a režisérské stoličky Mijram Landové. Až si tento snímek vyslouží dostatečné ovace v kinech a na DVD, uvidíte ho na naší obrazovce. Zatím jej za tři týdny promítání navštívilo 56 tisíc diváků a tím v žebříčku domácích i zahraničních filmů obsadil třetí příčku.

Král brzy pokryje své náklady
Veleúspěšná předloha Bohumila Hrabala přivádí diváky do kin už dvanáctým týdnem a dosud z jejich kapes vytahala neuvěřitelných 69 milionů korun. Obsluhoval jsem anglického krále se tím už blíží svému pětaosmdesátimilionovému rozpočtu. Spolu s filmem se do knihkupectví dostala i znovuvydaná knížka.

Menzel poražen, Svěrák slaví
O čtyři tisíce diváků vyhrál nevyhlášený boj o nejlepší startovní dráhu v kinech Jan Svěrák s Vratnými lahvemi nad Jiřím Menzelem. Příběh vysloužilého učitele Josefa Tkalouna o víkendu bavil 107 tisíc lidí. Odborná veřejnost navíc tvrdí, že "Lahve" je třeba vidět vícekrát, a pokud se toho názoru budou držet návštěvníci, udrží si Svěrák prvenství návštěvnosti ještě několik týdnů. Rozpočet ve výši pětašedesáti milionů přesto nebude snadné získat zpět. Vratné lahve stejně jako Anglického krále koprodukovala TV Nova, tak se na oba velmi zdařilé fimy můžete těšit na obrazovkách naší televize.
Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz