Zpravodajství

Svěrák sestřelil Menzela, novácké filmy bezkonkurenčně vedou

Svěrák sestřelil Menzela, novácké filmy bezkonkurenčně vedou
Zdroj: TV Nova

Kina uplynulý víkend válcovaly tři filmy, jejichž první televizní uvedení zhlédnou diváci TV Nova. Navíc dvě silné režisérské osobnosti se trumfují v rekordech. Když vstupoval do kin Menzelův Anglický král, jeho rekordních 103 tisíc návštěvníků za první víkend se zdálo nepřemožitelých. Ale Svěráci "Krále" hravě sestřelili.

Oficiální výsledky návštěvnosti českých kin potvrdily, že TV Nova participuje na kvalitních filmových projektech. Třetím nejnavštěvovanejším filmem uplynulého víkendu byla muzikálová Kvaska z pera a režisérské stoličky Mijram Landové. Až si tento snímek vyslouží dostatečné ovace v kinech a na DVD, uvidíte ho na naší obrazovce. Zatím jej za tři týdny promítání navštívilo 56 tisíc diváků a tím v žebříčku domácích i zahraničních filmů obsadil třetí příčku.

Král brzy pokryje své náklady
Veleúspěšná předloha Bohumila Hrabala přivádí diváky do kin už dvanáctým týdnem a dosud z jejich kapes vytahala neuvěřitelných 69 milionů korun. Obsluhoval jsem anglického krále se tím už blíží svému pětaosmdesátimilionovému rozpočtu. Spolu s filmem se do knihkupectví dostala i znovuvydaná knížka.

Menzel poražen, Svěrák slaví
O čtyři tisíce diváků vyhrál nevyhlášený boj o nejlepší startovní dráhu v kinech Jan Svěrák s Vratnými lahvemi nad Jiřím Menzelem. Příběh vysloužilého učitele Josefa Tkalouna o víkendu bavil 107 tisíc lidí. Odborná veřejnost navíc tvrdí, že "Lahve" je třeba vidět vícekrát, a pokud se toho názoru budou držet návštěvníci, udrží si Svěrák prvenství návštěvnosti ještě několik týdnů. Rozpočet ve výši pětašedesáti milionů přesto nebude snadné získat zpět. Vratné lahve stejně jako Anglického krále koprodukovala TV Nova, tak se na oba velmi zdařilé fimy můžete těšit na obrazovkách naší televize.
Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz