Zpravodajství

Vojta Kotek šprtá na maturitu

Vojta Kotek šprtá na maturitu
Zdroj: Korzo

Idol mladých, devatenáctiletý snowboarďák Vojta Kotek, nyní výrazně omezil své pracovní aktivity. Dává přednost maturitě, kterou považuje v současné době za vůbec to nejdůležitější. Udělá jedinou výjimku. Stejně jako loni přijal nabídku podílet se na dobročinné akci Pomozte dětem

Vojta Kotek teď doslova bojuje s časem. Prozradil na sebe, že není zrovna nejpilnější student, takže nyní musí dohnat, co v průběhu roku zanedbal. "Maturuju ze zeměpisu, češtiny, angličtiny a španělštiny. A to víte, že mám obavy, abych to zvládnul," řekl.

Populární mladičký herec studuje na gymnáziu sice podle individuálního plánu, ale to neznamená, že by klidně chodil za školu. "Teoreticky jsem toho mohl využít, ale já jsem to nikdy neudělal," prohlašuje Vojta. "Vždycky jsem chodil za prací, ne za školu."

Neměl prý ani příležitost zapůsobit na učitele svou popularitou: "Kantory nezajímá, jestli před nimi je, nebo není nějaká takzvaná herecká hvězda. Musím umět, to je hlavní. Nikdo mi nic zadarmo nedá." O tom, co bude dělat dál po maturitě, zatím Vojta nechce nic prozrazovat. Rozhodně se však nechystá studovat herectví.

"Já si nemyslím, že je to úplně perspektivní obor. A vůbec není pravda, že se v něm dá vydělat spoustu peněz, jak si mnoho lidí myslí," dodává. Zato se už několikrát nechal slyšet, že by se rád věnoval režii. Stát za kamerou se mu zdá být mnohem přitažlivější.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz