Zpravodajství

Miss ČR 2007 po stopách Nefertiti a Tutanchamona

Finalistky Miss ČR 2007 opustily na jeden den luxusní hotelovou kolej své školy v letovisku Hurghada u Rudého moře v Egyptě a vyrazily za poznáním do mnohamilionové Káhiry.


Letěly samozřejmě letadlem, aby se před monumentální mystickou krásou pyramid a tajemným pohledem sfingy v Gíze nevyštrachaly z autobusu zdevastované nekonečným cestováním. Prastaré památky dívkám vyrazily dech a digitální foťáky v jejich rukou zažily vrchol své kariéry.

Oběd byl českým princeznám předložen v slavném káhirském Hard Rock Cafe na břehu Nilu, který je tepnou Egyptského života dlouhá tisíciletí. Od nejvybranějších pokrmů se dívky zvedaly jen proto, aby si s obsluhou zatančily tradiční tance. Při procházce a průjezdy městem žasly dívky nad propastným kontrastem mezi bohatstvím a chudobou, který provází egyptskou civilizaci po celou dobu její existence.

Po obědě se delegace české krásy odebrala do slavného Egyptského muzea, kde stanula tváří v tvář mladičkému faraónovi Tutanchamonovi a jeho matce Nefertiti, patrně nejkrásnější vladařce všech dob.

Z muzea odjela Škola Miss zpět k pyramidám, aby zhlédla průřez egyptskou historií prostřednictvím exklusivní světelné show. Voňavou tečkou káhirského dobrodružství byla pro letošní finalistky návštěva parfumerie s prezentací nejvzácnějších esencí. Po návratu do Hurghady čekala výpravu pozdní večeře a trocha občerstvujícího spánku před dalšími studijními povinnostmi.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz