Zpravodajství

Miss ČR 2007 po stopách Nefertiti a Tutanchamona

Finalistky Miss ČR 2007 opustily na jeden den luxusní hotelovou kolej své školy v letovisku Hurghada u Rudého moře v Egyptě a vyrazily za poznáním do mnohamilionové Káhiry.


Letěly samozřejmě letadlem, aby se před monumentální mystickou krásou pyramid a tajemným pohledem sfingy v Gíze nevyštrachaly z autobusu zdevastované nekonečným cestováním. Prastaré památky dívkám vyrazily dech a digitální foťáky v jejich rukou zažily vrchol své kariéry.

Oběd byl českým princeznám předložen v slavném káhirském Hard Rock Cafe na břehu Nilu, který je tepnou Egyptského života dlouhá tisíciletí. Od nejvybranějších pokrmů se dívky zvedaly jen proto, aby si s obsluhou zatančily tradiční tance. Při procházce a průjezdy městem žasly dívky nad propastným kontrastem mezi bohatstvím a chudobou, který provází egyptskou civilizaci po celou dobu její existence.

Po obědě se delegace české krásy odebrala do slavného Egyptského muzea, kde stanula tváří v tvář mladičkému faraónovi Tutanchamonovi a jeho matce Nefertiti, patrně nejkrásnější vladařce všech dob.

Z muzea odjela Škola Miss zpět k pyramidám, aby zhlédla průřez egyptskou historií prostřednictvím exklusivní světelné show. Voňavou tečkou káhirského dobrodružství byla pro letošní finalistky návštěva parfumerie s prezentací nejvzácnějších esencí. Po návratu do Hurghady čekala výpravu pozdní večeře a trocha občerstvujícího spánku před dalšími studijními povinnostmi.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz