Zpravodajství

Postižení se bouří, dostanou od státu méně peněz

Postižení se bouří, dostanou od státu méně peněz
Zdroj: TV Nova

Národní rada zdravotně postižených označuje ministerstvo zdravotnictví za podrazáky. Letos chce totiž tento rezort dát postiženým na dotacích o 12,5 milionů korun méně než tomu bylo loni, kdy postižení dostali 40 milionů. Je to prý jeden z důkazů diskriminace postižených, která prý v naší zemi kvete. I proto se čeští postižení zapojili do celoevropské akce Milion pro postižené. Ta by měla zajistit, že EU diskriminaci postižených u nás pod hrozbou sankcí potlačí.

Zdroj: TV Nova

"Je to špatně, naštvalo nás to, nerozumíme tomu, bylo to bez jakéhokoli varování," zlobí se Národní rada zdravotně postižených. Spočítala totiž, že postižení letos dostanou na dotacích o 32 procent méně. "Což je v některých případech skoro likvidační," říkají.

Ohrožen je třeba provoz center nádorových onemocnění prsu, nebo důvěrníci psychicky nemocných, kteří za ně vyřizují věci na úřadech.

Zdroj: TV Nova

Navíc prý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek přebral od svého předchůdce Davida Ratha špatně připravený rozpočet

"Pan Julínek na mě může svádět i povodně v Číně. Bohužel musím říct postiženým, že musí jít demonstrovat před ministerstvo zdravotnictví proti ministru Julínkovi," říká David Rath.

Postižení demonstrovat zatím nebudou. Prvním krokem bude ostrý dopis premiérovi Mirku Topolánkovi a rozjede se celoevropská akce Milion pro postižené.

Pokud se postiženým v Evropě podaří do konce října nasbírat milion podpisů, EU vydá protidiskriminační směrnici za jejíž porušení každá země zaplatí milionové sankce.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz