Zpravodajství

Narodil se další "cvalík", Terezka má přes pět kilo

Narodil se další "cvalík", Terezka má přes pět kilo
Zdroj: TV Nova

Poslední dobou se, podle statistik, rodí stále více větších miminek. V České republice se údajně narodí každý rok asi tisícovka dětí nad čtyři a půl kila. V porodnici v Plzni se teď narodila dokonce pětikilová holčička Terezka.

Když se malá Terezka Hnátová narodila, vážila pět kilogramů a 125 gramů a měřila úctyhodných 55 centimetrů. Jakoby se teď velká miminka u nás rodila jak na běžícím pásu. Možná si ještě pamatujete, že minulý týden v Neratovicích spatřil světlo světa Daniel. Vážil 5 kilo a dvacet deka. Co je to ale na Vojtíška. Když se před rokem v ostravské nemocnici narodil, vážil skoro šest kilo. Stejný cvalík je i Honzík z Mostu.

Neobyčejně velké děti nejsou podle lékařů ničím výjimečným. Prý to ale nesouvisí s tím, že se populace zvětšuje. Daleko spíš to může být tím, že měla maminka cukrovku. Důležitou roli prý hrají i vrozené dispozice.

Vůbec největší dítě, které se kdy na světě narodilo, zřejmě přivedla na svět v roce 1879 žena v americkém Ohiu. Vážilo skoro 11 kilogramů, tedy dvakrát tolik co Terezka. Žilo ale jen 11 hodin.

Jediným problémem, který teď budou rodiče Terezky řešit, jsou dupačky. Budou muset koupit rovnou o šest čísel větší, než měli původně připravené.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz