Zpravodajství

Sedmnáctiletý žhář z Plzeňska už je v rukou policie

Sedmnáctiletý žhář z Plzeňska už je v rukou policie
Zdroj: TV Nova

Důvodem proč sedmnáctiletý mladík z Domažlicka podpálil koncem roku stoh v obci Třebnice prý byla pomsta. Mladík je teď v policejní cele a přiznal se i k dalšímu žhářskému útoku. Před třemi roky zapálil vepřín v Baldově, odkud pochází. Tehdy mu bylo pouhých čtrnáct let.

26. prosince loňského roku: V Třebnici hoří stoh poblíž kravína plného zvířat. Sedm jednotek hasičů bojuje s plameny marně. Začalo to procházet vlastně prostředkem, začalo to doutnat i v prostředku

To musel někdo zapálit, samo by se to nevznítilo

Stoh se zásobami krmení pro zvířata na celou zimu lehl popelem. Brzy se ukázalo, že ho zapálil žhář. Nejen, že způsobil škodu, ale ještě způsobil i to, že zničil práci našich zaměstnanců.

Pátrání po žháři nakonec skončilo úspěchem. Podle policie oheň rozdělal mladík z nedalekého Baldova. Mladík prý zakládal požáry, aby se pomstil místním lidem. Těm vadilo, když jezdil příliš rychle přes jejich vesnici, a proto na něj volali často policii.

Muž se pak přiznal i k požáru, při kterém před třemi lety hořel vepřín v Baldově. Podpálil ho prý proto, že mu majitel areálu zabavil kradenou motorku, kterou si tam schoval. Podle oficiálních údajů tam byla v té době odhadnuta škoda půl milionu korun.

Za tento požár mu ale nehrozí žádný trest. Žháři totiž tehdy nebylo 15 let. Za loňské podpálení stohu ale pykat bude. Mladý žhář si může odsedět až rok za mřížemi.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla do agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce v Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz