Zpravodajství

Sedmnáctiletý žhář z Plzeňska už je v rukou policie

Sedmnáctiletý žhář z Plzeňska už je v rukou policie
Zdroj: TV Nova

Důvodem proč sedmnáctiletý mladík z Domažlicka podpálil koncem roku stoh v obci Třebnice prý byla pomsta. Mladík je teď v policejní cele a přiznal se i k dalšímu žhářskému útoku. Před třemi roky zapálil vepřín v Baldově, odkud pochází. Tehdy mu bylo pouhých čtrnáct let.

26. prosince loňského roku: V Třebnici hoří stoh poblíž kravína plného zvířat. Sedm jednotek hasičů bojuje s plameny marně. Začalo to procházet vlastně prostředkem, začalo to doutnat i v prostředku

To musel někdo zapálit, samo by se to nevznítilo

Stoh se zásobami krmení pro zvířata na celou zimu lehl popelem. Brzy se ukázalo, že ho zapálil žhář. Nejen, že způsobil škodu, ale ještě způsobil i to, že zničil práci našich zaměstnanců.

Pátrání po žháři nakonec skončilo úspěchem. Podle policie oheň rozdělal mladík z nedalekého Baldova. Mladík prý zakládal požáry, aby se pomstil místním lidem. Těm vadilo, když jezdil příliš rychle přes jejich vesnici, a proto na něj volali často policii.

Muž se pak přiznal i k požáru, při kterém před třemi lety hořel vepřín v Baldově. Podpálil ho prý proto, že mu majitel areálu zabavil kradenou motorku, kterou si tam schoval. Podle oficiálních údajů tam byla v té době odhadnuta škoda půl milionu korun.

Za tento požár mu ale nehrozí žádný trest. Žháři totiž tehdy nebylo 15 let. Za loňské podpálení stohu ale pykat bude. Mladý žhář si může odsedět až rok za mřížemi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz