Zpravodajství

Abramowitsch rozvodem zchudl o 1,5 miliardy euro

Všechny manželky, jimž se podařilo po rozvodu vymámit z bývalých zákonných partnerů mnohamilionové sumy, jsou proti Irině Abramowitschové pouhé břídilky. Podle spekulací britského tisku jí rozchod s ruským oligarchou žijícím v Anglii vynese částku pohybující se kolem 1,5 miliardy euro. Nejvyšší, jaká kdy byla vyplacena.

Navzdory tomu, že se svazek, jenž trval šestnáct let, de facto rozpadl z viny čtyřicetiletého Romana, který si našel o patnáct let mladší studentku a modelku Dariu Zhukovu, Irina se zachovala více než velkoryse. Podle britských zákonů by měla právo na polovinu mužova majetku, který se odhaduje na 16,5 miliardy dolarů a podle časopisu Forbes ho řadí na 16. místo v žebříčku nejbohatších mužů světa. Někdejší stevardka Aeroflotu, jež se za Abramowitsche provdala v době, kdy ještě nebyl zámožný, se však po vzájemné dohodě nechala rozvést v Rusku. A dohodla se na finančním vyrovnání, jež otce jejích pěti dětí zdaleka nezruinuje.

V jeho rukou zůstanou i nadále veškeré podnikatelské aktivity, včetně fotbalového klubu FC Chelsea, jenž mu patří od roku 2003 a jehož hodnota se pohybuje kolem 210 milionů euro.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz