Zpravodajství

Nick Cave je zpět i s Grindermanem

Po albech s Bad Seeds a sólovce je Nick Cave zpátky s novým projektem. Grinderman je kapela poskládaná z bývalých členů Caveovi kapely. A na svět přišla už i jejich debutová deska, stejnojmenně nazvaná Grinderman.

Na klávesy hraje Warren Ellis, Martyn Casey na basu, Jim Sclavunos na bicí a Nick Cave vzal do ruky kytaru a zpívá - ani piano a varhany zde ovšem nemohou chybět. Celý tenhle malý tým se sešel v pařížském studiu Misere na session, kde začaly vznikat nové písně. Ve výsledku jich tato deska obsahuje třináct.

Vznikla tak nová naprosto autonomní kapela i muzika, která syrovostí připomíná Birthday Party, ale zároveň nepopírá pozdější Bad Seeds. Jméno kapely odvodili členové ze stylu, který hrají - tedy grind.

EMI
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz