Zpravodajství

Doktor P.P - Rocker vzal ministra do učení!

Doktor P.P - Rocker vzal ministra do učení!
Zdroj: Korzo

Když se na křtu alba Lochneska rockové kapely Doktor P.P. objevil ministr vnitra Ivan Langer, mnohé to překvapilo. Alespoň ty, kteří se pohybují pouze mezi rockery. Co má s touto kapelou ministr společného?

Méně lidí ví, že malý podsaditý frontman kapely Doktor P. P. je v době, kdy zrovna neřádí na pódiu, úspěšným právníkem, specialistou na autorské právo. "Bigbít hraju už od puberty a kdyby to šlo, asi bych ji dělal profesionálně. Jenže u nás se uživí opravdu jen velmi úzká špička muzikantů. Tak jsem holt musel začít dělat to, co jsem vystudoval - právo, " říká kapelník a zpěvák Petr Pečený.

Kupodivu není záliba v hudbě mezi právníky ničím výjimečným a kolegové se na rockujícího právníka nedívají mezi prsty. „Kolegové právníci to berou jako fakt. Oni ve volném čase hrajou třeba tenis, já zas bigbít po putykách. Mimochodem, mezi advokáty je spousta muzikantů, ale ti se s tím na rozdíl ode mě moc neprezentují," říká Petr Pečený. "Já jsem se spíš bál, jak to budou brát klienti, ale ti už si zvykli. Navíc zastupuju řadu muzikantů a ti jsou rádi, když si se mnou můžou pokecat úplně normálně, jak jsou zvyklí. Líp se jim mluví o jejich problémech s rockerem, než s nějakým škrobeným studeným panákem."

Hrají s Fanánkem
Petr Pečený vydal s kapelou už páté album a také pilně koncertují. "Hrajeme dost často, děláme předkapelu Třem sestrám," vysvětluje Petr Pečený. "Fanánek mi také píše texty. Je to fajn, protože se známe strašně dlouho. Sám říká, že se nechává inspirovat mými průšvihy.

A je to tak i opačně. Když slyším Tři sestry, tak tam přesně vím, které společné zážitky popisují, o kterých holkách to je, a tak..." Na desce účinkují kromě členů kapely i známé osobnosti české rockové scény. "Já sám jsem sice baskytarista, ale nemám už čas na cvičení, tak jenom zpívám," vysvětluje frontman. "Ale zazpívají si tam i naši stálí hosté - samozřejmě Lou Fanánek Hagen a ve dvou písničkách Pepa Vojtek. Album produkoval Ota Balage, který se samozřejmě postaral i o klávesy."

Nešlo o šťáru
Spousta muzikantů se sešla i na křtu. Kromě již zmíněných Fanánka a Balage přišel další kmotr Michael Kocáb, mezi hosty se pohyboval Petr Janda s manželkou, kteří se právě vrátili z Austrálie, i muzikálová Angelika Monika Absolonová.

Jak se ale dostal na křest ministr vnitra Ivan Langer?
 "Kdepak, není to žádná šťára," řehtal se Petr Pečený. "Ivan u mě po škole dělal praxi jako koncipient, vzal jsem ho zkrátka do učení. Teď to samozřejmě nedělá, protože je ve vládě. Oficiálně se tomu říká odborně přerušení činnosti z důvodu atakdále, vyplývá to ze zákoníku práce."

A jak bude jejich spolupráce vypadat do budoucna?
"No kdyby měl zájem, tak ku mě má Ivan určitě otevřené dveře. Když vezmu politiky, tak jsou mezi nimi zhruba dvě skupiny. Jedna tu politiku dělat musí, protože by se jinak neuživila. Ivan patří do té druhé. Je to dobrý právník, který právu rozumí. Možná by si i vydělal víc než jako ministr. A určitě ve větším klidu," říká Petr Pečený.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz