Zpravodajství

Nová fakta o Natasche: zosnovala únos její matka?

Nová fakta o Natasche: zosnovala únos její matka?
Zdroj: TV Nova

V případu Rakušanky Nataschy Kampuschové, která vloni - po osmi letech dramaticky utekla svému únosci - nastal nečekaný obrat. Vídeňský soud teď zjišťuje, zda se na jejím zmizení - nepodílela matka. Někteří svědci vypověděli, že rodiče nutili dívku do dětské pornografie. Samotný únos - pak měl pouze zamést stopy.

Když v létě Natascha utekla svému únosci a svět obletěli záběry její cely, všichni si mysleli, že tam strávila nejhorší období svého života. Bývalý soudce a kandidát na rakouského prezidenta Martin Wahl ale tvrdí, že to nejhorší prožila už před únosem, kdy jí bylo deset let.

Choulostivé fotografie se našly při domovní prohlídce u rodičů. Wahl se podílel na vyšetřování už od dívčina zmizení. Podle něj měla na únosu hlavní podíl nataschina matka. Jeho tvrzení se opírá o devět svědectví. Mezi nimi jsou i výpovědi sousedů, bývalého přítele matky nebo vyšetřovatelů.

Podle jiných svědectví se matka s únoscem dobře znala. Zmizení desetileté dívky mělo zamaskovat její zneužívání. Rodiče to ostře odmítají. Sama Natascha se po útěku s nimi nechtěla hned vidět. Staví se ale jasně na jejich stranu.

"Matka mi řekla, že neměla s Priklopilem nic společného. Jsem si stoprocentně jistá, že mi nelhala," uvedla dívka.

Už v říjnu se ukázaly informace, podle kterých byl Priklopil členem sadomasochistické sítě. Kampuschová ale o svém zneužívání odmítla mluvit.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz