Zpravodajství

Lidé naletěli podvodné reklamní agentuře, místo modelingu nabídka porna

Lidé naletěli podvodné reklamní agentuře, místo modelingu nabídka porna
Zdroj: TV Nova

Až 180 lidí pravděpodobně naletělo další castingové reklamní agentuře. Ta slibovala za tisíc korunový registrační poplatek focení pro prestižní časopis v Itálii. Jenomže nikam neodjeli. Navíc se ukázalo, že majitel firmy na tuto práci najímal i nezletilé děti bez souhlasu rodičů. Objevily se i informace o údajném sexuálním obtěžování.

Modelingová agentura Martin Vaněk nabírá na focení v Itálii modely a modelky z celé republiky. A to pomocí inzerátů v novinách. Včera měli odjet. Jenomže po majiteli agentury se slehla zem. Proto se několik modelů a modelek dnes vydalo do sídla agentury. S Vaňkem si to chtěli vyříkat z očí do očí.

V sídle firmy našli jen sekretářku. Za registraci k focení v cizině zaplatil každý z nich 1000 Kč. Vyjednali si volno, nakoupili oblečení. Cesta do Itálie se ale nekoná.

Před naší kamerou Vaněk potvrdil, že na tuto práci najímá i děti. A to bez vědomí jejich rodičů.

Někteří modelové, ale i modelky hovoří o divných praktikách v agentuře. Smlouvu mají sepsanou na focení oblečení. Ústní nabídku ale prý dostali i k točení porna a vystupování v gay klubech. Údajně došlo i k sexuálním návrhům.

Agentura zaměstnává okolo 1800 lidí. Někteří se rozhodli z agentury po dnešní schůzce odejít. Připravují i hromadnou žalobu, kterou prý podepíše asi 180 lidí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz