Zpravodajství

Lékařka dostala padáka kvůli smrti pacienta

Lékařka dostala padáka kvůli smrti pacienta
Zdroj: TV Nova

Vedení karvinské nemocnice propustilo lékařku, která při službě na pohotovosti - odmítla ošetřit pacienta. Aniž by se přesvědčila o tom, co mu je, poslala ho - do jiné nemocnice. Tam ale 54letý muž zemřel, a to ještě v čekárně. Případ zkoumá policie.

Panu Chlebikovi se udělalo špatně a jeho manželka proto zavolala sanitku. Na dispečinku jí ale řekli, že mají jenom jednu a navíc to podle jejího popisu nevypadá příliš akutně. Proto má prý manžel přijet na pohotovost sám.

Syn pana Chlebika musel jet s otcem taxíkem. Když dorazili do nemocnice v Karviné Ráji, čekalo je další nepříjemné překvapení. Syn se marně pokoušel dozvonit na lékařku, ta mu jen přes sestru vzkázala, že má jet s otcem do jiné nemocnice.

V tu dobu už pan Chlebik nemohl dýchat a neudržel se na nohou. V Hornické nemocnici zrovna ošetřovali jiného pacienta, a tak musel muž sedět v čekárně. Než na něj přišla řada, bylo už pozdě.

Chvíli na to Zbygniew Chlebik zemřel. Podle předběžných výsledků měl infarkt. Zdrcená rodina podala na nemocnici trestní oznámení. Policisté čekají na závěry soudních lékařů.

Policie případ šetří jako podezření z ublížení na zdraví s následkem smrti.Lékařce a sestře hrozí až pětileté vězení.

Paní Chlebiková se ale nechce spokojit jen s jejich potrestáním. Po nemocnici chce požadovat finanční náhradu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz