Zpravodajství

Ze stožáru spadla dívka z osmimetrové výšky

Ze stožáru spadla dívka z osmimetrové výšky
Zdroj: TV Nova

Tragédií málem skončila v noci na dnešek výprava za romantikou pro dva mladé lidi ve východních Čechách. Pár se totiž rozhodl, že vyleze na 60 metrů vysoký telekomunikační stožár v Těchlovicích u Hradce Králové. Když se ale chtěli vrátit, dívka uklouzla. Po pádu z osmi metrové výšky skončila s těžkými zraněními v nemocnici.

Mladý pár si chtěl včerejší večer zřejmě zpříjemnit trochou romantiky. Nehledal jí ale v parku nebo na hvězdárně, ale na 60 metrů vysokém stožáru.

Adrenalinový výstup skončil málem tragicky. Při zpáteční cestě, zhruba 35 metrů nad zemí, 16letá dívka uklouzla a zřítila se o osm metrů níž do mezipatra.

Pomoc zavolal na místo vyděšený přítel. Záchranné práce komplikovala nejen velká výška, ale i tma.

Těžce zraněnou dívku odvezla sanitka do nemocnice. Ve velmi vážném stavu ji lékaři museli okamžitě operovat.

Pro otřeseného chlapce si přijeli rodiče. Výlet za romantikou ale bude mít zřejmě ještě další dohru.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz