Zpravodajství

Vítr pozlobil Česko, ničivé účinky ale neměl

Vítr pozlobil Česko, ničivé účinky ale neměl
Zdroj: TV Nova

Meteorologové varovali před silným větrem, který se měl přes republiku prohnat během nedělního dopoledne. Rychlost větru měla dosáhnout 110 kilometrů za hodinu. Na hřebenech hor mohl mít vítr ojediněle rychlost i větší. Lidé by se proto podle meteorologů neměli zdržovat poblíž větších stromů, které se mohou vyvrátit.

V letošním lednu se orkán Kyrill prohnal celou Evropou, Českou republiku nevyjímaje. Větru o rychlosti přesahující i 200 kilometrů v hodině nedokázaly odolat stromy, sloupy vysokého napětí ani střechy.
Od chvíle, kdy se přes republiku přehnal orkán Kyrill, neuběhly ani dva měsíce a meteorologové před silným větrem varují znovu.

Nyní vítr přišel od severu.

Nové webové stránky o klimatu

Vzhledem ke změnám klimatu, které s sebou přinášejí nečekané zvraty a výstřelky počasí, vytvořily národní meteorologické služby v Evropské unii internetovou stránku http://www.meteoalarm.eu/ poskytující aktuální informace o mimořádných povětrnostních podmínkách na kontinentu.

Projekt, který řídí rakouský ústav pro meteorologii a geodynamiku, má Evropanům zprostředkovat podrobné informace o záplavách, prudkých bouřích, vichřicích, o vlnách veder, hustém sněžení a lavinách a o dalších extrémních meteorologických jevech, které ohrožují životy nebo majetek.)

Web bude vydávat varování pro příštích 24 nebo 48 hodin před hustou mlhou, mimořádným chladnem, před lesními požáry i před vysokými vlnami na moři či prudkým přílivem.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz