Zpravodajství

Vykradli kostelní hodiny

Vykradli kostelní hodiny
Zdroj: TV Nova

Zloději vyloupili další kostel. Tentokrát ve Valteřicích blízko Ústí nad Orlicí. A pravděpodobně šli na jisto. Zmizel totiž vzácný historický hodinový stroj, jehož cena je obrovská.

Na tomto místě stál stroj ještě před několika dny. Dnes už je tady ale prázdno. Na krádež měli zloději dost času i klidu. Kostel totiž stojí na hřbitově nad obcí.

Zloději se snažili dovnitř dostat tímto vchodem. Na dveřích jsou vidět stopy po páčidle. Nepodařilo se jim je ale otevřít a tak zkusili vchod boční. Tady uspěli.

Zloději se do kostela dostali jednoduchým způsobem, otevřeli mříž a vešli dovnitř. Šli zřejmě najisto. Protáhli se touto úzkou skulinou za varhanami, a pak si otevřeli dveře. Museli mít sebou nářadí, kterým pak půlmetrákový historický stroj odmontovali. Ten pak přivázali na lana a spustili dolů.

Malým oknem nad vchodem zloději dostali hodinový stroj ven. Z našich kostelů už zmizelo obrovské množství památek. Podle policistů je to i tím, že zloději nemají cestu k vzácným předmětům příliš složitou.

Místní doufají, že se podaří vzácný stroj najít. Šance je ale malá. S největší pravděpodobností skončil v rukou překupníků nebo už je dokonce v zahraničí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz