Zpravodajství

Svědkové nehod zraněným příliš nepomohou

Stále častěji - se policie setkává s lidmi, kteří se stanou svědky dopravních nehod, a nepomohou zraněným. Místo toho, aby zastavili a zjistili, co se vlastně stalo, nehodu objedou a dělají, že nic neviděli. Pokud by v nabouraném autě byl vážně zraněný člověk, pak takový řidič může strávit až rok ve vězení.

Nehoda v centru Zlína. Zelená fabie se na záběrech kamer řítí křižovatkou na červenou a naráží do dalšího vozu. Žádný z okolo jedoucích řidičů nezastavuje. Nikoho nezajímá stav lidí v nabouraných autech.

Někdy dokonce řidič projíždí mezi oběma nabouranými auty a pokračuje dál. Svědci vůbec nemohou tušit, jestli jsou lidé zranění nebo ne.

Řidiči, kteří ignorují dopravní nehody si zřejmě ani neuvědomují, že se dopouštějí závažného trestného činu.

Na podobné případy pamatuje také bodový systém. Za trestný čin neposkytnutí pomoci může řidič přijít až o sedm bodů.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz