Zpravodajství

Krejčířův kamarád Hrubý sedí ve vazbě

Na v uvozovkách pravou ruku Radovana Krejčíře Petra Hrubého v neděli odpoledne kvůli daňovým deliktům starých sedm let uvalil soud vazbu. O zadržení Hrubého jsme vás informovali v sobotu.

Podle advokátky Hrubého, ale policie postupuje zcela nestandardně a proto podala proti vazbě stížnost. Stále více se totiž potvrzuje, že zadržení má spíše souvislost s osobou a aktivitami Radovana Krejčíře.
Eskorta přivezla Petra Hrubého k obvodnímu soudu před půl druhou odpoledne. Po zhruba dvou hodinách na něj soudce uvalil vazbu.
Navrhovanou kauci soud nepřijal.

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) s pomocí zásahové jednotky dopadli Hrubého v sobotu dopoledne poblíž bydliště jeho sestry v Praze 4. Proč ho zatýkala speciální jednotka, není známo. "Zákrok provedl útvar rychlého nasazení, ale důvod nemohu specifikovat," řekla TV Nova mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová.

Nejpozději do nedělního poledne by se mělo rozhodnout, zda soudce na Hrubého uvalí vazbu.

Hrubý několik měsíců pobýval u Krejčíře na Seychelách, kde se uprchlý podnikatel ukrývá.

Od loňského května si prý Hrubý nepřebíral předvolání k výslechům, a tak nemohlo být podle jeho advokátky Nadi Kratochvílové ukončeno vyšetřování. "Podle trestního řádu je seznámení se spisem právem obviněného, ne jeho povinností," uvedla.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz