Zpravodajství

Osvěžovač ničí auta

Osvěžovač ničí auta
Zdroj: TV Nova

Taky máte v autě oblíbený osvěžovač vzduchu, a taky ho máte v ve větráku na palubní desce? Tenhle nenápadný výrobek dokáže poničit interiér auta. Zboží už zkoumá Česká obchodní inspekce a Krajská hygienická stanice v Plzni.

Špatně dopadl interiér vozu jednoho plzeňského podnikatele poté, co na něj vytekl Ambipur. Originálně zabalený osvěžovač prý koupil u benzínové pumpy. Místo příjemné vůně způsobil antitabákový osvěžovač vzduchu jen velké problémy a poměrně vysokou škodu.

Podnikatel se ale dušuje: "Ambipur jsem uchytil přesně tak, jak je zobrazeno v návodu." Špatné zkušenosti s tímto výrobkem má i pan Pelcr. "Na palubce mi vznikly neodstranitelné poleptané skvrny od toho jak stékal dolů," řekl.

O výrobek dovážený ze Španělska se už začala zajímat Česká obchodní inspekce. Rozbory mají ukázat, zda není chemické složení nebezpečné lidskému zdraví.

Laboratorní výsledky budou známé až příští týden. na jejich základě pak ČOI rozhodne o dalším postupu.

Pokud se prokáže, že výrobek neodpovídá předpisům, čeká jeho distributora vysoká pokuta. Lidé, kteří přišli k újmě, pak mají právo na náhradu
škody.

 

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Píše se na Deník.cz