Zpravodajství

Novinka: Léky, které se budou kouřit

Všechny prášky proti bolesti, které chtějí na trhu uspět, slibují, že jejich účinek bude rychlý. To ale může znamenat jakýkoli časový interval mezi patnácti minutami a jednou hodinou. Společnost, která se specializuje na léky proti migréně, bolesti a akutní nervozitě, přichází s absolutní novinkou, která slibuje účinek během několika vteřin.

Tato kalifornská farmaceutická společnost vyvíjí léky, které bude možné kouřit. Účinné látky se podobně jako nikotin v cigaretách dostanou do plic a krevního oběhu tímto způsobem skoro okamžitě.

Společnost chce nápad uplatnit nejprve u léku na nevolnosti, který zatím existuje ve formě kapek, prášků a čípků. Tato látka se někdy podává v nemocnicích pacientům s akutní migrénou i ve formě nitrožilní, která působí sice rychle, ale je nepohodlná a pro domácí použití nevhodná. Ve formě vdechovaného kouře je ovšem účinek přímo bleskový a použití zcela jednoduché. Jestli tedy všechno půjde podle plánu, snad si za pár let budeme moci proti bolesti hlavy zcela legálně dát cigaretu na předpis.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz