Zpravodajství

Krimiseriály zvyšují zájem o soudní medicínu

Krimiseriály zvyšují zájem o soudní medicínu
Zdroj: TV Nova

Nebývalý nával uchazečů zažívají v poslední době lékařské fakulty, které připravují budoucí patology. Důvod? Televizní seriály, v nichž právě soudní lékaři hrají rozhodující roli při pátrání po zločincích i jejich usvědčování.

Výjimkou není ani univerzita v Kolíně nad Rýnem, jež si téměř neví rady s množstvím kandidátů, jež okouzlily příběhy z Kriminálky Las Vegas, Miami či New York i další podobně zaměřené projekty. "V současnosti zažíváme pravý boom," říká šéf zdejšího patologického institutu Markus Rothschild a dodává, že se ke studiu hlásí především mladé ženy.

Většina z nich však ani netuší, že se televizní bádání diametrálně liší od všednodenní reality. A překvapí je například, že analýza DNA netrvá jako na obrazovce jediný den, ale vyžaduje plných pět pracovních dnů. Výsledky toxikologických rozborů zetlelého těla pohltí až čtyři týdny. Značně zkreslené představy o práci patologů však nemají pouze budoucí studenti. Mnohdy, jak podotýká Markus Rothschild, jimi trpí i profesionálové z řad policistů a žalobců. Tlačí na soudní lékaře, aby pracovali rychleji. V televizi se jim to přece daří.

Přesto hlavní kolínský patolog na seriály nezanevřel."Spojení sexu a zločinu vždycky funguje dobře," říká s úsměvem. "Nemluvě o tom, že kombinace smrti a krásné ženy dodává příběhu na přitažlivosti."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz