Zpravodajství

Zlata Adamovská nechce konkurovat lékařům

Zlata Adamovská nechce konkurovat lékařům
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Herečka Zlata Adamovská si už zvykla na to, že ji lidé na ulici běžně oslovují ´paní doktorko´. Zatím po ní ale naštěstí nikdo nechtěl, aby jim poradila s jejich zdravotními problémy, či dokonce napsala recept." Rozhodně ale nehodlám lékařům konkurovat, to bych byla úplný blázen. Já jsem šťastná, že seriál má takový úspěch a víc to neřeším," prohlásila rezolutně úspěšná představitelka jedné z hlavních rolí seriálu, který v sobotu získal cenu TýTý.

Zlata Adamovská alias MUDr. Běla Páleníková si roli lékařky v nejúspěšnějším českém seriálu Ordinace v růžové zahradě skutečně užívá. Postava pediatričky jí byla hned po přečtení scénáře velmi sympatická, takže se nerozmýšlela a roli přijala. Co se týče lékařského prostředí, to není pro Zlatu Adamovskou úplná novinka. Už jednou si lékařku zahrála, ale tehdy byla zubařkou. Šlo o titulní roli ve filmu Ani svatí, ani andělé podle scénáře Ivana Klímy. Aby odborné záležitosti působily v Ordinaci v růžové zahradě naprosto přesvědčivě, dohlíží při natáčení seriálu na herce skutečná dětská lékařka.

"Sleduje mě například, jak vyšetřuji, ale i při tom, jak reaguji na vážný problém. Z hlediska psychologického totiž lékař musí citlivě postupovat například při sdělování nepříznivé diagnózy a nesmí před pacientem dát znát, že je zde velký problém. Mě z těchto věcí moc zajímá charakter mé role a to, jak se s tímto problémem vypořádává," řekla.

Ráda si hrála na doktora
Zlata Adamovská říká, že když byla malá, hrála si stejně jako většina dětí ráda na doktory. "Ve třinácti jsem měla i lékařský kufříček a léčila jsem téměř každého, kdo mi přišel pod ruku. Nikdy jsem si ale nepřála být opravdu doktorkou," svěřila se herečka. Důvod byl jediný, lékařské povolání je totiž podle Zlaty Adamovské především poslání. Člověk k němu musí být předurčen, třeba už jen tím, že má určité vlastnosti, které velmi náročná práce lékaře vyžaduje.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz