Zpravodajství

Komu patřily naměřené promile alkoholu?

Komu patřily naměřené promile alkoholu?
Zdroj: TV Nova

Řidič, který jako první na jihu Čech v první den platnosti nového silničního zákona přišel o řidičský průkaz, znovu jezdí. Podle krajského úřadu, který řešil jeho přestupek, totiž není zcela jasné, jestli před jízdou skutečně pil. Při kontrole mu policie naměřila 0,12 promile alkoholu, řidič ale tvrdí, že tento údaj nepatřil jemu.

Miroslav Bejvl narazil na policejní hlídku 1. července. Při kontrole mu naměřila 0, 12 promile alkoholu. Jenže čas uvedný v protokolu a na štítku z měřícího přístroje se o hodinu liší.

"Zprostili mě viny, protože jsem do toho přístroje dýchal to bylo v 10:16, když se případ řešil, tak na tom lístku z toho přístroje Drager bylo, že jsem tam měl čas 9:00," říká Bejvl. 

Pan Bejvl teď tvrdí: "To co ukázal přístroj není moje." Dokonce prý policista, která u něho kontrolu prováděla, přiznala, že došlo k chybě.

"Policie se v současné době k tomuto ukončení tohoto řízení vyjadřovat nemůže, protože nám nebylo nic k tomuto poskytnuto," uvedli zástupci policie.

Případ teď nasvědčuje tomu, že došlo k procesní chybě. Záměna dvou dechových zkoušek je prý podle policie vyloučená.

Krajský úřad se k tomuto případu nechtěl vyjadřovat kvůli poskytování osobních údajů. Přiznává ale, že odvolání kvůli alkoholu u řidičů přibývá.

Za loňský rok jsme řešili asi 150 odvolacích řízení a z toho byla čtvrtina přestupků týkajících se alkoholu.

Zda řidič před jízdou pil nebo nepil se dneska nikdo nedoví.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz