Zpravodajství

Hrůza na Slovensku: tělíčko dítěte ukrývali v mrazáku

Hrůza na Slovensku: tělíčko dítěte ukrývali v mrazáku
Zdroj: TV Nova

Nejdříve nevěřícné pohledy a pak pořádný šok. Případ, s jakým se slovenská policie prý ještě nesetkala, začal stěhováním ledničky z bytu jedněch neplatičů v Ružomberku. Stěhovákovi, který ji nesl, se náhle u ledničky otevřela dvířka a z nich vypadlo zmrzlé tělíčko novorozence. Podle všeho tam holčička měla být dlouhých osm let.

Na děsivé tajemství se přišlo, když stěhováci vyklízeli věci neplatičů z bytu. Jeden ze stěhováků novinám popsal svoje zděšení, když spolu se zeleninou vypadlo z ledničky tělíčko dítěte zabalené v novinách a v sáčku.

Podle sousedů museli po celá léta ledničku s mrtvým novorozencem otevírat vedle krkavčích rodičů ještě další jejich děti. Dvě jsou již dospělé, jedno je školou povinné.

S takovýmto případem se dosud slovenští psychologové nesetkali. Přesto si dokáží představit, že žena mohla dítě odložit do ledničky proto, aby ho měla nablízku.

Děvčákto bylo v mrazáku dlouhých osm let. Teď se čeká na výsledky pitvy, která prokáže, zda se dítě narodilo živé nebo mrtvé. Už samotné odložení mrtvého dítěte by bylo důvodem pro obvinění matky. Podle policie by mohlo být zahájeno trestní stíhání za hanobení zemřelého, ve kterém hrozí až pět let vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz