Zpravodajství

Srážka rychlíku s autem: postavili auto na přejezd pro pojistný podvod?

Srážka rychlíku s autem: postavili auto na přejezd pro pojistný podvod?

Tři muži jsou podezřelí z pokusu o pojistný podvod. Na železniční přejezd na trati mezi obcemi Vraňany a Cítov u Kralup nad Vltavou zastavili tři měsíce staré audi a čekali, až do auta narazí projíždějící vlak. Mezitím zavolali policii a tvrdili, že na přejezdu uvízli. Pro server nova.cz to uvedl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Hrozivě vypadající srážka si vyžádala dvě těžší a okolo stovky lehčích zranění.


Strojvedoucí a jeden cestující utrpěli šok a jsou pohmožděni, zranění však naštěstí nejsou vážná, uvedl mluvčí drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Případ komplikuje údajná informační chyba

Muži chtěli údajně předstírat, že uvízli na přejezdu a srážce nemohli zabránit. Tuto informaci poskytli policii ještě před před příjezdem vlaku. Objevily se také nepotvrzené informace, že na základě chybného údaje byly vlaky zastaveny na úplně jiné trati.

Zdroj: TV Nova

Na místě panoval chaos. Mířilo sem 20 sanitek z širokého okolí. Dva vagony rychlíku z Prahy do Děčína se po srážce s autem převrátily. Další vagony vykolejily. Lokomotiva skončila 20 metrů v poli. 

Dva lidé byli zraněni vážně. Vrtulník je transportoval do nemocnice. V rychlíku cestovalo okolo dvou set lidí. Až polovina z nich utrpěla lehčí zranění. Měli boule na hlavě, odřeniny, ale především utrpěli šok.

Mezinárodní železniční tah zůstane minimálně ještě dnes dopoledne uzavřen. Škoda půjde do milionů.

Škoda se pohybuje v řádech desítek milionů korun. Provoz na trati se zatím nepodařilo obnovit, řekl dnes mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Podle mluvčího Českých drah Aleše Ondrůje by se trať mohla zprovoznit večer.

Vlaky se odklánějí z trasy

Vlaky dálkové dopravy jedoucí z Prahy do Ústí nad Labem bez zastávek se odklánějí přes Lysou nad Labem a Mělník. Rychlíky zastavující ve stanicích Kralupy nad Vltavou, Roudnice a Lovosice se odklánějí přes Straškov. Regionální spoje v daném úseku zajišťuje náhradní autobusová doprava.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz