Zpravodajství

Policisté a celníci kontrolovali cizince na Královéhradecku

Policisté a celníci kontrolovali cizince na Královéhradecku

Celníci a cizinecká policie dnes kontrolovala kamenné obchody, tržnice a ubytovny na Královéhradecku. Důvodem je zjistit, jestli mají cizinci potřebná povolení k práci a pobytu v Česku. Celou akci sleduje naše reportérka Kateřina Kohoutová.

Zdroj: TV Nova

Během dnešní akce cizinecká policie a celníci zkontrolovali 130 cizinců. Na zásahu se podílelo 16 policistů cizinecké policie a 15 celníků. Na Pardubicku zkontrovali dvě velké ubytovny a jeden rodinný dům.

A šli téměř najisto. "Na ubytovnách v Dašisích a Holicích našli hned tři osoby, které neměli platné zdravotní pojištění. Proto jim udělili pokutu. Muži zákona ještě zkontrolovali velký rodinný dům ve Staročernsku," informuje z místa Kateřina Kohoutová.  

Podobná situace se opakovala také přímo v Hradci Králové. Tady byla na programu kontrola tržnice. Výsledkem jsou tři blokové pokuty za to, že osoby neměly například pas, pojištění a doklady o povolení k pobytu a práci.

Do druhé tržnice se policisté ani celníci nedostali. Majitel objektu totiž přístup uzavřel a odmítl je vpustit dovnitř. Nyní bude policie zjišťovat důvod jeho jednání. Kontrola se dále zaměřila na sedm kamenných obchodů.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz