Zpravodajství

Trestní oznámení na Zemana: chtěl si prý s Altnerem rozdělit peníze

Trestní oznámení na Zemana: chtěl si prý s Altnerem rozdělit peníze
Zdroj: TV Nova

Pražští policisté začali prověřovat trestní oznámení na někdejšího šéfa sociálních demokratů Miloše Zemana. A to kvůli Lidovému domu a sporům s advokátem Zdeňkem Altnerem. Na policisty se obrátil jistý Jaroslav Novák ze Svitav. Ten Zemana podezírá, že mohl nevýhodnou smlouvu s Altnerem podepsat za ČSSD s úmyslem si rozdělit vysouzené peníze. Spor je přitom už o 19 miliard. Miloš Zeman to ale označil za nesmysl.

Jaroslav Novák podezírá Zemana ze zneužití informací v obchodním styku a porušování povinností při správě cizího majetku. "Policie trestní oznámení přijala včera 19. března. Bude probíhat prověřování tak, jak to policii ukládá trestní řád," uvedl mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek. Na advokáta Altnera pak Novák podal trestní oznámení pro lichvu.

V oznámení Novák říká: "Je možné, že Altner a Zeman jednali od samého začátku ve shodě a na základě domluvy. Zisky ze smluvních pokut mohly být společným cílem Altnera i Zemana."

To by mohl být podle Nováka důvod, proč Zeman Altnerovi neposlal slíbenou odměnu za vysouzený Lidový dům a zavinil tak stávající soudní spor o 19 miliard.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz