Zpravodajství

Žáci šikanovali učitele

Žáci šikanovali učitele
Zdroj: TV Nova

Šikana na základních školách - to je téma, které se v poslední době v médiích objevuje čím dál tím častěji. My tu teď máme obdobný případ, i když se trochu vymyká. Žáci devátého ročníku Základní školy Nádražní v České Třebové si totiž k šikaně vybrali svého učitele. Případem se dnes začala zabývat policie.

Naše video ukazuje záběry z polední přestávky, na kterém je parta deváťáků. Mezi nimi je i učitel, který tu pracuje jen krátce. Několik kluků kantora obchází a pak už má vše rychlý spád. Aniž může učitel jakkoli zareagovat, jeden ze žáků mu na hlavu nasazuje odpadkový koš.

Deváťáci učitele zastavili v těchto místech. Ten je ale obešel. Podruhé už se neubránil. Nahrávka dokládá, že se jedná o promyšlený útok. Učitel nemohl z kruhu nijak odejít.

"Deváťáci se předem domluvili, věděli, že tam ten učitel půjde," říká ředotel školy.

Jak jsme zjistili, dvacetisekundové video si žáci rozeslali mezi sebou a také dali na internet. Student, který dal o přestávce učiteli koš na hlavu, se s námi sejít nechtěl.

Napadený učitel i nadále chodí do školy. Přes ředitele ale vzkázal, že se k šikaně nevyjádří. Do školy dnes přišel poprvé i policejní komisař. Případ začal vyšetřovat.

"V současné době nám nejsou známy ani strany, které se měly děje účastnit, neznáme jejich jména," říká vyšetřovatel případu. 

Jelikož je žákům 9. třídy 15 let, policie může případ kvalifikovat jen jako přestupek.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz