Zpravodajství

Neznámý žhář likviduje úly včel na Sokolovsku, škody jsou do statisíců

Včelaři v Březové u Sokolova mají strach. Podle nich jim někdo systematicky ničí jejich včelstva. Během jednoho měsíce to odneslo už více než 30 úlů. Poslední případ se stal včera večer, kdy neznámý žhář podpálil úly šestiapadesátiletému včelaři.

Ohořelé úly, desetitisíce mrtvých včel. To je všechno, co zbylo po patnácti letech dřiny včelaři z Březové. "To mě mrzí hrozně, z toho mohlo být hodně medu tenhleten rok. Je to škoda," říká majitel včelař Lubomír Nechanický.

Jasné stopy, které tu získala policie, dokazují, že tu řádil žhář. Podle policie z plechovek rozlil po úlech barvy a ředidla a všechno podpálil.  "Případ začala vyšetřovat policie. Po pachateli pátráme," říká sokolovská policejní mluvčí Andrea Kávová.

V Březové přitom nejde o první případ zničených včelstev. Před měsícem tu chovateli na druhé straně města úly někdo doslova rozkopal a rozšlapal. "Tím, že je shodili klackama a ty úly spadly sem dovnitř, tak se ty úly rozpadnou, rozsype se to tady. A včely tady zemřou a zmrznou, říká další z napadených včelařů Miroslav Tancl.

Včelaři si teď jsou téměř jisti, že na místě řádí banda vandalů. Radnice se proto obrátila s prosbou o pomoci i na své spoluobčany. Všichni doufají, že vandaly se podaří co nejdříve vypátrat a v Březové konečně skončí zbytečné drancování včel.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz