Před okresním soudem v Jihlavě ve středu stane muž, který před třemi lety ujel po dálnici D1 nejméně padesát kilometrů v protisměru. Jeho jízda skončila dopravní nehodou, při které zemřel jeden člověk, další byli zraněni.
Řidič pravděpodobně najel do protisměru už v Praze a vyrazil směr Brno. Ačkoli cestou minul řadu sjezdů i odpočívadel, ani jedné možnosti, jak dálnici opustit, nevyužil. Jeho jízda skončila až po padesáti kilometrech.
Špatně dopadl Nissan, který nestihl šílené jízdě vyklidit cestu, jeho řidič zemřel. Další lidé včetně viníka nehody byli raněni.
Proč řidič do protisměru vůbec vjel a proč tak dlouho v jízdě pokračoval? Tak do toho by právě mělo vnést jasno dnešní soudní jednání. Spekulovalo se o drogách, alkoholu, hloupé sázce či nelegálních závodech.
Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz