Zpravodajství

Neonacista kladenským policistou

Neonacista kladenským policistou
Zdroj: TV Nova

Kladenská policie má další problém. Do svých řad loni v září přijala policistu, Jakuba Burgra, který je údajně příznivcem neonacistického hnutí. Z jeho extrémistické orientace ho usvědčuje fotografie ze soukromé oslavy, na které hajluje. Na případ upozornil Kladenský deník.

Nám se podařilo zjistit, že ještě měsíc před přijetím k policii měl Burger podepsal petici, ve které Národní odpor žádá o přijetí do armády Íránské republiky, aby mohl bojovat proti Izraeli.

Tato fotografie měla být pořízena před dvěma lety a už nějakou dobu visí na internetových stránkách antifašistů. Tohle je člověk, kterého loni v září přijala policie. Dnes jednadvacetiletý Jakub Burger absolvuje už čtyři měsíce policejní kurz. Při výběrovém řízení nikdo nic nepoznal.

Případ už začala řešit inspekce ministra vnitra. Nám se podařilo zjistit, že měsíc před přijetím k policii, tedy loni v srpnu měl Burger podepsat petici určenou prezidentovi republiky. V ní pravicoví extrémisté žádají o povolení služby ve vojsku Íránské muslimské republiky, aby mohli bojovat proti Izraeli. Rodina Burgra prý o synových aktivitách nevěděla a teď jsou zdrcení.

Proniknutí do řad policie je přitom velmi nebezpečné. Takoví lidé získají výcvik a dostanou se k informacím, které by jinak nezískali.
Ve chvíli, kdy jsme s rodiči Jakuba Burgra natáčeli rozhovor, řekli nám, že jejich syn je právě na policii v Kladně a podepisuje výpověď.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz