Zpravodajství

VIDEO: Policisté slzeli kvůli cisterně

VIDEO: Policisté slzeli kvůli cisterně

Kuriózní případ s italskou cisternou zažili včera v podvečer policisté ze Sokolova. Během silniční kontroly ucítili silný zápach a začalo se jim dělat špatně. Jak se později ukázalo, v jejich blízkosti totiž zcela neodborně a proti všem platným předpisům čistil italský řidič cisternu se zbytky hořlavé a jedovaté chemikálie. Jednalo se o roztok pryskyřice. Soupravu i řidiče policie zadržela a zahraničnímu dopravci teď hrozí milionová pokuta.

Zdroj: TV Nova

Policistům se špatně dýchalo a pálily je oči. To při dopravní akci nikdy nezažili. Za všechno mohl tento italský řidič, kterého zahlédli u cisterny.

Pro policisty to bylo určitě překvapivé. Viděli jak někdo u cisterny manipuluje s chemikáliemi a okamžitě mu to znemožnili.

Cizinec vezl po vyložení v Německu v cisterně zbytek jedovaté chemikálie. Místo, aby si cisternu nechal odborně vyčistit, chtěl asi ušetřit čas i peníze a ujal se toho tajně, na vlastní pěst. Otevřel poklopy a touto hadicí začal nádrž vystříkávat acetonem.

Možná ani řidič samotný, ani policisté v té chvíli netušili, v jakém jsou ohrožení. Mohlo dojít k výbuchu i vlastního dopravního prostředku, a tím muž ohrozil i okolí.

Přivolaní hasiči rychle odvrátili hrozící nebezpečí. Policisté teď chtějí zpřísnit kontroly zaparkovaných cisteren, protože tento případ nemusí být ojedinělý.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz