Zpravodajství

VIDEO: Policisté slzeli kvůli cisterně

VIDEO: Policisté slzeli kvůli cisterně

Kuriózní případ s italskou cisternou zažili včera v podvečer policisté ze Sokolova. Během silniční kontroly ucítili silný zápach a začalo se jim dělat špatně. Jak se později ukázalo, v jejich blízkosti totiž zcela neodborně a proti všem platným předpisům čistil italský řidič cisternu se zbytky hořlavé a jedovaté chemikálie. Jednalo se o roztok pryskyřice. Soupravu i řidiče policie zadržela a zahraničnímu dopravci teď hrozí milionová pokuta.

Zdroj: TV Nova

Policistům se špatně dýchalo a pálily je oči. To při dopravní akci nikdy nezažili. Za všechno mohl tento italský řidič, kterého zahlédli u cisterny.

Pro policisty to bylo určitě překvapivé. Viděli jak někdo u cisterny manipuluje s chemikáliemi a okamžitě mu to znemožnili.

Cizinec vezl po vyložení v Německu v cisterně zbytek jedovaté chemikálie. Místo, aby si cisternu nechal odborně vyčistit, chtěl asi ušetřit čas i peníze a ujal se toho tajně, na vlastní pěst. Otevřel poklopy a touto hadicí začal nádrž vystříkávat acetonem.

Možná ani řidič samotný, ani policisté v té chvíli netušili, v jakém jsou ohrožení. Mohlo dojít k výbuchu i vlastního dopravního prostředku, a tím muž ohrozil i okolí.

Přivolaní hasiči rychle odvrátili hrozící nebezpečí. Policisté teď chtějí zpřísnit kontroly zaparkovaných cisteren, protože tento případ nemusí být ojedinělý.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz